Fico musí ostať premiérom

Autor: Iveta Plšeková | 16.1.2014 o 22:12 | (upravené 16.1.2014 o 22:18) Karma článku: 18,29 | Prečítané:  2160x

Je viac ako jasné, že do druhého kola prezidentských volieb s najväčším počtom hlasov postúpi Róbert Fico. Či to nedá hneď v prvom kole, o tom rozhodne účasť voličov. No pravdepodobne nie. Jeho vyzývateľom v druhom kole bude pravdepodobne niekto z trojice Kiska, Hrušovský, Kňažko. Druhé kolo volieb rozhodne a môže to dopadnúť aj v neprospech Fica.  Prečo?

Stačí, aby  pravica dokázala nájsť spoločnú reč a podporila každého, kto postúpi do druhého kola proti Ficovi. Myslím, že nikto okrem Procházku vyššie menovanú trojicu nemôže ohroziť. A s každým menom by pravica nemala mať problém. Nemala.

Lebo ak Fico prehrá prezidentské voľby, bude to pre Smer, jeho sponzorov i samotného kandidáta veľmi nečakaná prehra.

Fico nie je mentálne ani inak nastavený vládnuť  ďalej.

Ako jediný politik od vzniku Slovenska dostal vo voľbách tak vysokú podporu, že mohol sám zostaviť vládu a naplniť tak program svojej strany. No po dvoch rokoch uteká. Necháva vládu, svoj program i sľuby.

V prípade jeho zvolenia za prezidenta už nikdy nikto nebude môcť Smer a jeho predsedu brať na zodpovednosť. Smer, jeho úplne nový predseda i premiér, nájdu tisíce výhovoriek prečo štvorročné vládnuce obdobie dopadlo tak, ako dopadlo.

Fico preto musí ostať premiérom. Dostal dôveru, má všetko v rukách, musí niesť zodpovednosť a ťarchu vládnutia celé 4 roky.

Povinnosťou pravice je preto urobiť všetko. Aj dohodnúť sa na každom, kto prejde do druhého kola a podporiť ho, aby uspel. Bude to prvé veľké víťazstvo pravice, ktorým si otvorí cestu k budúcim parlamentným voľbám.

Ak nie, bude Fico prezidentom aspoň 10 rokov (dve volebné obdobia) a s vysokou pravdepodobnosťou budú posilnené jeho právomoci. A že sa dajú z prezidentskej stoličky robiť všakovaké kúsky, vidíme u bratov Čechov.

Aký paradox. Pravica dnes musí chcieť, aby Fico ostal predsedom vlády. A to sa dá aj Ficovým voličom ľahko interperetovať. To pochopia a je pravdepodobné, že aj zvážia.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?