Vyhrá voľby v Petržalke nová politická strana "detto"?

Autor: Iveta Plšeková | 20.10.2014 o 0:00 | (upravené 20.10.2014 o 0:47) Karma článku: 5,87 | Prečítané:  1405x

V Petržalke došlo v týchto dňoch k pokusu mariť komunálne voľby. Ticho a nenápadne, prostredníctvom novín. Ide o už niekoľkokrát verejne pretriasané Petržalské noviny. Periodikum, ktoré sa hrdí prívlastkom mienkotvorného lokálneho média, plateného z daní daňových poplatníkov už dve desaťročia. Vydavateľom týchto novín je samotná mestská časť. No tlač a distribúciu zabezpečuje súkromná firma, ktorá je priamo platená z rozpočtu mestskej časti. Pritom čiastka, ktorú súkromná spoločnosť dostáva je až 104 tisíc eur ročne, no  mohla by byť oveľa nižšia, ak by mestská časť tlač a distribúciu vysúťažila. Čo sa teda stalo?

Petržalské noviny č.21/2014 uverejnili kompletný zoznam kandidátov v článku "Kandidáti sú jasní". Kandidáti na poslancov sú uverejnení s priradenými zlými poradovými číslami a neúplnými názvami politických subjektov, za ktoré kandidujú, resp. ako nezávislí kandidáti.

Kandidáti sú uverejnení podľa ťažko identifikovateľného kľúča, v žiadnom prípade nie v abecednom poradí, ako sú oficiálne zoznamy.

Obávam sa, že zoznamy sú uverejnené s cieľom dezorientovať voličov, tak aby sa nevedeli orientovať ani podľa mien, ani podľa čísiel ani podľa politických strán či nezávislosti.

Úplne komicky vyznievajú priradené skratky detto na mieste, kde by mala byť politická príslušnosť kandidátov.

Žeby sa v Petržalke objavila nová politická sila DETTO?

 

Pritom je evidentné, že takéto zoznamy Petržalské noviny nedostali ani od Okresného úradu, Miestneho úradu či miestnej volebnej komisie.

Miestna samospráva disponuje kompletným a platným zoznamom kandidátov, nakoľko komunálne voľby organizačne zabezpečuje a pritom je aj vydavateľom Petržalských novín.

Ešte raz pripomínam, Petržalské noviny sú spolufinancované z daní občanov, z rozpočtu miestnej samosprávy a  distribuované do petržalských domácností. Nie každý občan má prístup k internetu, aby si tam našiel správne poradie kandidátov. Jedná sa najmä o starších voličov.

Preto náš zástupca v miestnej volebnej komisii už podal podnet na Ústrednú volebnú komisiu ako pokus o marenie volieb v mestskej časti Bratislava Petržalka. Vyzývame tiež redakciu Petržalských novín, aby v najbližšom čísle vykonali nápravu a zverejnili skutočné kandidátne listiny so skutočnými poradovými číslami a príslušnými koalíciami.

V opačnom prípade zvažujeme aj podanie trestného oznámenia za marenie prípravy a priebehu volieb.

Petržalské noviny  už tentokrát vo svojich manipuláciách zašli priďaleko.

 

Iveta Plšeková, kandidátka na starostu Petržalky

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?