V Bratislave extrémistov nechceme !

Autor: Iveta Plšeková | 20.6.2015 o 21:41 | Karma článku: 8,13 | Prečítané:  1357x

Bratislava bola dlho spiacou krásavicou na Dunaji. Potom sa zmenila na Partyslavu, ktorej následky pociťujeme dodnes. Rozvíjať turistický ruch organizovaním opíjacích seansí, močením do fontán a rozbíjaním hotelov už viac nechceme

Konečne sa nám začalo dariť v oblasti kongresovej turistiky, športových a kultúrnych podujatí, ktorými sa snažíme prilákať návštevníkov na viac ako pár hodín do nášho hlavného mesta. Ja sama som tento polrok vítala návštevníkov troch veľkých kongresových podujatí v Bratislave a otvárala viac ako desiatku podujatí s medzinárodnou účasťou.

No to, čo sa dnes stalo v Bratislave môže poškodiť krehké renomé mesta.

Bratislavu dnes okupovala banda emocionálne frustrovaných, mentálne nevyrovnaných indivíduí, ktoré zmenili mesto na bojisko. Len pred dvoma dňami mesto začalo s veľkým čistením predstaničného námestia ako vstupnej brány do mesta. Ale "pánovi" Kotlebovi a spol. toto nič nehovorí. Okolie stanice sa stalo jedným z ich bojísk, kde lietali kamene i plechovky.

Druhým miestom stretu bolo okolie hradu. Citujem z Denníka N:

„Sledovali sme trať, zrazu sme zbadali, ako k nám idú neonacisti. Ľudia spanikárili a začali utekať smerom k hradu, deti plakali a kričali, extrémisti s kuklami na hlavách bežali ku nám. Chceli sme im ujsť ale zo strany Zámockej ulice prichádzali ďalší, takže nás obkľúčili. V tej chvíli dobehli policajti.“

Bratislava dnes hostila aj iné významné podujatie,  City Downhill 2015, preteky v zjazde z hradného kopca na Rudnayovo námestie. Podujatie zo svetovej série  City Downhill World. Výborný adrenalín, akcia sledovaná mnohými fanúšikmi na celom svete i u nás doma. Už minulý rok prilákali množstvo našincov i turistov do centra Bratislavy. A prostredníctvom novín, webov či záznamov na Youtube sa o Bratislave dozvedia opäť mnohí v celom svete.

Dnes sa však dozvedia niečo, čo sme nechceli. Dozvedia sa, že mesto ovládli živly, ktoré ohrozovali turistov, športovcov a kameramanov.

Toto si želáme? Takúto reklamu Slovenska a Bratislavy?

Keď som pred týždňom hovorila, že pochod nemuseli kompetentní povoliť, bolo mi vysvetlené, že to nejde. Po tejto skúsenosti to už pôjde?

Vážení kolegovia na radniciach, vážení páni ministri a policajní náčelníci, nemusíme každý pochod a zhromaždenie tolerovať. Hlavne ak je od začiatku jasné, že organizátormi sú extrémisti, neonacisti, ľudia využívajúci každú zámienku na útoky, boje v uliciach, poškodzovanie verejného či súkromného majetku. V opačnom prípade sú nám všetky PR aktivity, tisíce eur na reklamu i podujatia na nič. Sú takpovediac vyhodené z okna.

A na záver ešte odkaz na Banskobystrický samosprávny kraj (aj keď je organizátorom pochodu  Lukáš Kopáč).  Pán Kotleba, rečnite si nabudúce doma a svojim verným dovoľte nabudúce oštiavať  sochy a námestie v svojom kraji,  ak máte také tradície. Účet za čistenie Námestia SNP v Bratislave vám iste v najbližšom čase pošleme.

S úctou

Iveta Plšeková

Viceprimátorka Bratislavy

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?