V Bratislave extrémistov nechceme !

Autor: Iveta Plšeková | 20.6.2015 o 21:41 | Karma článku: 8,13 | Prečítané:  1348x

Bratislava bola dlho spiacou krásavicou na Dunaji. Potom sa zmenila na Partyslavu, ktorej následky pociťujeme dodnes. Rozvíjať turistický ruch organizovaním opíjacích seansí, močením do fontán a rozbíjaním hotelov už viac nechceme

Konečne sa nám začalo dariť v oblasti kongresovej turistiky, športových a kultúrnych podujatí, ktorými sa snažíme prilákať návštevníkov na viac ako pár hodín do nášho hlavného mesta. Ja sama som tento polrok vítala návštevníkov troch veľkých kongresových podujatí v Bratislave a otvárala viac ako desiatku podujatí s medzinárodnou účasťou.

No to, čo sa dnes stalo v Bratislave môže poškodiť krehké renomé mesta.

Bratislavu dnes okupovala banda emocionálne frustrovaných, mentálne nevyrovnaných indivíduí, ktoré zmenili mesto na bojisko. Len pred dvoma dňami mesto začalo s veľkým čistením predstaničného námestia ako vstupnej brány do mesta. Ale "pánovi" Kotlebovi a spol. toto nič nehovorí. Okolie stanice sa stalo jedným z ich bojísk, kde lietali kamene i plechovky.

Druhým miestom stretu bolo okolie hradu. Citujem z Denníka N:

„Sledovali sme trať, zrazu sme zbadali, ako k nám idú neonacisti. Ľudia spanikárili a začali utekať smerom k hradu, deti plakali a kričali, extrémisti s kuklami na hlavách bežali ku nám. Chceli sme im ujsť ale zo strany Zámockej ulice prichádzali ďalší, takže nás obkľúčili. V tej chvíli dobehli policajti.“

Bratislava dnes hostila aj iné významné podujatie,  City Downhill 2015, preteky v zjazde z hradného kopca na Rudnayovo námestie. Podujatie zo svetovej série  City Downhill World. Výborný adrenalín, akcia sledovaná mnohými fanúšikmi na celom svete i u nás doma. Už minulý rok prilákali množstvo našincov i turistov do centra Bratislavy. A prostredníctvom novín, webov či záznamov na Youtube sa o Bratislave dozvedia opäť mnohí v celom svete.

Dnes sa však dozvedia niečo, čo sme nechceli. Dozvedia sa, že mesto ovládli živly, ktoré ohrozovali turistov, športovcov a kameramanov.

Toto si želáme? Takúto reklamu Slovenska a Bratislavy?

Keď som pred týždňom hovorila, že pochod nemuseli kompetentní povoliť, bolo mi vysvetlené, že to nejde. Po tejto skúsenosti to už pôjde?

Vážení kolegovia na radniciach, vážení páni ministri a policajní náčelníci, nemusíme každý pochod a zhromaždenie tolerovať. Hlavne ak je od začiatku jasné, že organizátormi sú extrémisti, neonacisti, ľudia využívajúci každú zámienku na útoky, boje v uliciach, poškodzovanie verejného či súkromného majetku. V opačnom prípade sú nám všetky PR aktivity, tisíce eur na reklamu i podujatia na nič. Sú takpovediac vyhodené z okna.

A na záver ešte odkaz na Banskobystrický samosprávny kraj (aj keď je organizátorom pochodu  Lukáš Kopáč).  Pán Kotleba, rečnite si nabudúce doma a svojim verným dovoľte nabudúce oštiavať  sochy a námestie v svojom kraji,  ak máte také tradície. Účet za čistenie Námestia SNP v Bratislave vám iste v najbližšom čase pošleme.

S úctou

Iveta Plšeková

Viceprimátorka Bratislavy

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Chcete hypotéku? Banky zlacňujú, ale pomýliť sa dá ľahko

Ešte pred začatím jari, kedy sa predáva najviac hypoték, spustili banky akciové úroky.

KOMENTÁRE

Mihál opúšťa Sulíka. Máme na viac?

Predseda SaS je výraznou osobnosťou, ktorá ľudí rozdeľuje.

EKONOMIKA

Křetínský: Desím sa, aby napätie v koalícii neohrozilo Slovensko

Danko sa nás na nič nespýtal, hovorí šéf EPH.


Už ste čítali?